Iš esmės nėra jokio skirtumo, kas knygos autorius, kur ir kaip ji buvo parašyta. Svarbu tik tai, ar ji mus geba įtraukti į pasakojamą istoriją. Padariau sau išvadą, vartydama lietuvių autorės, norvegų kalbos vertėjos Rūtos Mataitytės knygą „Pavogtas dienoraštis“, kur  istorija sukasi apie menininkės Gundos ir lietuvės bei dano šeimoje užaugusią Gerdą, apie motinos ir dukters likimą. O pasakoju tai todėl, kad Rūtos Mataitytės ankstesnė knyga, išleista 2015 metais , romanas  „Gunda“, šiandien yra pamėgtas molėtiškių ir jau turi tęsinį. Tiesa, kol kas jie nepatenka į pirmąjį populiariausių knygų rudens dešimtuką, bet duoda toną, kad molėtiškiams tebėra įdomi gyvenimiška istorija.

Skaityti daugiau...

Netradicinė pamoka Molėtų progimnazijos aštuntų klasių mokiniams buvo surengta praėjusią savaitę. Nors Molėtų progimnazijos direktorius Kazimieras Karalius ir sakė, kad mokykloje tradiciškai kas metai apsilanko psichosocialinės reabilitacijos žmonių, priklausomų nuo narkotikų ir alkoholio centro „Nugalėtojų Akademija“ pacientai, bet tokių pamokų tradicinėmis niekaip nepavadinsi.

Skaityti daugiau...

Molėtų menų mokykla, šiuos mokslo metus pradėjusi naujai suremontuotose patalpose – buvusiame Molėtų progimnazijos trijų aukštų pastate, kur telpa ir Muzikos, ir Dailės skyriai, šiemet sulaukė ir rekordinio mokinių skaičiaus. Menų mokyklos direktorė Violeta Urbanavičienė pasidalino puikia žinia, kad šiais mokslo metais Menų mokykloje mokosi 333 mokiniai ir toks mokinių skaičius džiugina. Pasak direktorės, yra buvę mokslo metų, kai mokėsi 320 ar 219 mokinių, bet šiųmetis mokinių skaičius pasiektas pirmą kartą.

Skaityti daugiau...

Molėtų gimnazijoje vykdomas Dalyvaujamojo biudžeto projektų konkursas. Molėtų rajono savivaldybės tarybos sprendimu toks konkursas mūsų rajone vyksta pirmą kartą. Savivaldybė šiam konkursui, skatinančiam  jaunimo iniciatyvumą, skyrė  500 eurų. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti, kaip sudaromas gimnazijos biudžetas, ir nuspręsti, kaip tikslingiausia panaudoti šiuos pinigus. Vyko rimtas konkursas. Gimnazistai, siūlydami savo idėjas, parašė net keturis projektus.

Skaityti daugiau...

Žmogus nuo neatmenamų laikų svajojo pakilti į dangų, kūrė tam tikras vizijas,  svajones, kol galų gale pavyko priartėti  prie tikslo. Kaip žinia, pirmasis žmogus, pakilęs į kosmosą, buvo Jurijus Gagarinas, 1961 m. kosminiu laivu apskriejęs Žemę. O štai visai neseniai  žurnalas „Ar žinai, kad?“ išspausdino informaciją apie  vėliavos skrydį. „Kaip padėką savo darbuotojams įgulos vadas į erdvėlaivį pasiėmė ir 1,5x0,9m dydžio(1,35kv.m)Lietuvos vėliavą. Iškelta į 585 km aukštį 2021 m. rugsėjo 17 d. skrydžio metu ji buvo išskleista ir įamžinta nuotraukoje.

Skaityti daugiau...