Manot, kad knygnešystė pradingo su spaudos draudimo pabaiga? Nieko panašaus! Šių dienų knygnešėmis galima būtų įvardinti bibliotekininkes, nes ne viena jų yra nešusi knygas kaimynams, draugams, pažįstamiems ar atokiau gyvenantiems skaitytojams. Viena jų – Molėtų viešosios bibliotekos Vartotojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė Janina Nariūnienė. Tamsiuoju metų laiku gyvenanti mieste, o šviesiuoju – sodų bendrijoje, ji ne tik nešiojo knygas pagal kaimynų pageidavimus, bet ir stebėjo, kaip kolegės kuria bibliotekėles prie „Pavasario“ sodų bendrijos.

Skaityti daugiau...

Jau buvome informavę skaitytojus apie Vyriausybės dovaną Lietuvos bibliotekoms - 1,7 mln eurų knygoms įsigyti iki liepos 1 dienos, tad Molėtų viešosios bibliotekos Spaudinių komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja Nijolė Liutkevičienė patikino, kad darbas tikrai vyksta, nes skubama užsakyti naujas knygas iš leidyklų. Todėl buvo surinkta informacija iš kaimo bibliotekininkių ir miesto Vartotojų aptarnavimo skyriaus, kokių knygų gali reikėti mūsų rajono skaitytojams.

Skaityti daugiau...

Nors viešojoje erdvėje pasirodė pranešimų, kad visgi siūloma dar porai savaičių šiais mokslo metais moksleivius grąžinti į klases, mūsų rajono mokyklose, pasak mero Sauliaus Jauneikos, mokymosi procesas švietimo įstaigose nevyks.

Skaityti daugiau...

Biblioteka - nuolatinė asociacijos "Langas į ateitį", vykdančios projektą "Prisijungusi Lietuva" -partnerė, atliekanti šviečiamąsias, edukacines misijas savo bendruomenėse. Viena iš aktualiausių veiklų, vykstančių bibliotekose  - skaitmeninės atskirties mažinimas, mokant išmaniai naudotis internetu įvairaus amžiaus grupes. Iki šiol tas veiklas vykdė bibliotekų darbuotojai arba savanoriai. Šiandien gi asociacija sugalvojo naują  bemaž mainų projektą, kai "Prisijungusi Lietuva" ir biblioteka augina e. skautą"  Molėtų viešosios bibliotekos direktorė Virginija Raišienė buvo tarpininkė ir padėjo "Prisijungusiai Lietuvai" surasti e. skautą mūsų rajone. Juo tapo Molėtų gimnazijos moksleivis Martynas Gvozdas. Prioritetai, lėmę Martynui šią sėkmę, buvo tai, kad jis yra iš daugiavaikės šeimos, dažnai  lankosi bibliotekoje, mėgsta išmaniąsias technologijas.

Skaityti daugiau...

Praėjusį penktadienį Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vykusioje tarptautinėje konferencijoje „STE(A)M veiklos mokykloje“ puikiai pasirodė Molėtų gimnazijos mokinė Greta Kuveikaitė. Konferencijos tikslas – skatinti aktyvų ir veiksmingą mokinių, mokytojų, mokslininkų ir užsienio mokyklų bendradarbiavimą, atliekant tiriamąją veiklą ir dalijantis gerąja patirtimi.

Skaityti daugiau...