1995 metais UNESCO lapkričio 16-ąją dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Nuo 2003 metų  Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet inicijuoja šios dienos minėjimą Lietuvoje. Šiais metais Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis buvo  Tolerancijos švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos.

Skaityti daugiau...

Kaip jau rašėme, mėnesį interneto portaluose vyko projektas, kurio metu kiekvienas galėjo padėkoti savo buvusiam ar esamam mokytojui už jo darbą, už tai, ką jis suteikė, už nepamirštamas pamokas.  Mokiniai siuntė padėkas pedagogams iš visų šalies kampelių. 

Skaityti daugiau...

Nuo lapkričio 4 dienos Molėtų socialinės paramos centras pradėjo teikti asmeninio asistento paslaugą. Asmeninio asistento paslauga bus teikiama 17 mėnesių, o pagal iš anksto sudarytą grafiką paslaugas pradėjo teikti dvi Molėtų socialinės paramos centro asmeninės asistentės –Jūratė ir Laima.

Skaityti daugiau...

Pagal Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projektą Molėtų gimnazijoje rudens atostogų metų įvyko unikali ir išskirtinė stovykla rajono jaunimui „Kinometras“, kurios vadovais buvo režisierė Marija Stonytė ir garso režisierius Mantas Kazlauskas. Stovyklos paskutinę dieną abu režisieriai, atsisveikinę su stovyklautojais, skubėjo į oro uostą bei išskrido į Vokietiją, kur tarptautiniame dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje įvyko pasaulinė Marijos Stonytės dokumentinio trumpametražio filmo premjera.

Skaityti daugiau...

Skautai pernai kartu su Lietuva šventė 100 metų jubiliejų. Ta proga buvo pradėta rinkti skautų istorija nuo atgimimo iki šių dienų. Knygą rašo net 300 autorių ne tik iš Lietuvos, bet ir išeivijos: Australijos, Kanados, JAV, Pietų Amerikos ir Anglijos. Kaip „Vilnį“ informavo knygos sudarytoja Nomeda Bepirštytė, viena iš knygos autorių yra Dubingių mokyklos mokytoja, skautų vadovė Jolita Kuncevičienė. Knygos tikslas ne tik surinkti skautų istoriją, bet ir parodyti, kaip praktiškai skautai tarnauja Dievui, Tėvynei ir artimui, kokius geruosius darbelius daro kasdien, kokias turi tradicijas, kuo gyvena, kaip auginamas Lietuvos pilietis, kaip išradingai savo dėmesį, laiką ir širdį dovanoja vadovai (savanoriai) vaikams.

Skaityti daugiau...