Oskaro Koršunovo teatro spektaklis „Terapijos“ kviečia susitikti Molėtuose

„Terapijos“ – tai Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią metų dramaturgiją apdovanotas  spektaklis, sukurtas pagal jaunosios kartos dramaturgės Birutės Kapustinskaitės pjesę. Tai tragikomiška, atvira ir intymi šešių moterų, susitikusių chemoterapijos palatoje, istorija. Jau rugsėjo 23d., 18:00 val. spektaklis bus rodomas Molėtų kultūros centre.

 

„Terapijos“ vienoje scenoje pirmą kartą suburia talentingas, stipriausius ir įsimintiniausius moterų vaidmenis teatre sukūrusias aktores: Nelę Savičenko, Rasą Samuolytę, Viktoriją Kuodytę, Aldoną Vilutytę, Oneidą Kunsungą, Miglę Polikevčiūtę, Indrę Patkauskaitę, Severiną Špakovską, Vilmą Raubaitę ir Gintarę Latvėnaitę.

 

Aktorės kuria intymų ir atvirą santykį su publika – nieko neslėpdamos, naikindamos distanciją, jos pasakoja apie uždarą moterų gyvenimą ligoninės palatoje. Čia galima patekti ne kiekvienam, tačiau patekus abejingų nelieka – norisi ir verkti, ir juoktis iki ašarų.

 

Teatro ir kino aktorius, režisierius, improvizacinio teatro ,,Kitas kampas” meno vadovas, Kirilas Glušajevas šiame spektaklyje į žiūrovą kreipiasi betarpiškai, kinematografišką tekstą pristatydamas ,,stambiu planu” – akis į akį, „nepametant“ humoro, nesibaidant buities ir nebijant pauzių.

 

Pjesės herojės „Terapijose“ susiduria ne tik su savo nerimu ir palatos buitimi, bet ir didžiausiu iššūkiu – viena kitos charakteriu ir kartais, regis, nesuderinamu požiūriu. Būtent tai spektaklį paverčia atpažįstamu, komišku ir liudija tai, kas svarbiausia – žmogiškumas.

„Terapijos“ yra daugiau nei tiesiog paprastas pjesės pastatymas. <…> Dramaturgė stulbinamai įtikinamai sukuria palatos pasaulį, paversdama jį ir universaliu - gerą dramaturgiją išduoda atpažįstamumo nuostaba: pasirodo, ir pas jas taip pat, tik dar aštriau! Tame mažame ir kai kam paskutiniame pasaulyje, kaip ir kitur, mikliai sukuriamos hierarchijos, pasidalinama pozicijomis, moteris gaubiančią tragediją atmiešia kasdienybės komedijos ir niekur neišnykstantis nervas dėl ateities. ” – Vaidas Jauniškis, ,,Moterų laikas”, Menų faktūra.

 

,,Spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas sukūrė sąlygas artimam aktorių ir žiūrovų susitikimui. Minimalistinėmis priemonėmis režisierius padarė viską, kad aktorės ir publika jaustųsi vienos kitai reikalingos. ” – Ieva Tumanovičiūtė, ,,Septynios aktorės ir herojės”, Septynios meno dienos.

 

B. Kapustinskaitės „Terapijos(rež. Kirilas Glušajevas) - jau rugsėjo 23d., 18:00 val., Molėtų kultūros centre.

Komentarai 

Komentarų nėra

Rašyti komentarąApsaugos kodas
Įveskite atsakymą