Valstybiniame Kernavės kultūriniame rezervate įvyko devynioliktas tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis.  Be gausybės festivalyje dalyvavusių eksperimentinės archeologijos meistrų, viduramžių karybos klubų, archajinės muzikos atlikėjų iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Vokietijos, Vengrijos, Rumunijos, Ukrainos ir Norvegijos, tradiciškai, jau 18 metus, festivalyje dalyvavo ir Molėtų rajonui atstovavo, Mindūnų ežerų žvejybos ir A.Truskausko medžioklės muziejų reprezentavo, bučius pinti mokė muziejininkės Tereza Šakienė ir Alfreda Petrauskienė...

Skaityti daugiau...

Švėkšniškis skulptorius-dailininkas Silvanas Jakševičius prieš 85 metus, būdamas 33- ejų metų, karštą vasaros dieną nuskendo Piršeno ežere ir buvo palaidotas Balninkų kapinėse…
1933 metų ankstyvą pavasarį jaunas, tačiau jau savo profesinėje veikloje pelnęs pripažinimą skulptorius-dailininkas Silvanas Jakševičius buvo pakviestas į Balninkų Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčią šventųjų skulptūrų ir kitų bažnyčios  puošybos elementų sukūrimui.

Skaityti daugiau...

Tai, kad Molėtai įkvepia dailininkus, mes viešai savo krašto žmonėms ir atvykstantiems pas mus svečiams paskelbiame kasmetinės miesto šventės metu, kuomet A. Jauniškio name įsikuria... dailė, pilką, niūrų ir seną istoriją turintį namą atgaivinanti ir prikelianti bent jau kelioms dienoms gyvenimui, dėmesiui, balsams.

Skaityti daugiau...

Dubingiuose įsikūrusiame Asvejos regioninio parko lankytojų centre šiandien atidaroma fotografijų paroda „Dubingių miestelis ir bažnyčia. Vaizdai iš praeities“. Du mėnesius veiksiančioje parodoje – XX a. 3-7 dešimtmečių Dubingių miestelio ir senosios Šv. Jurgio bažnyčios vaizdai. Ekspoziciją iš įvairiuose šalies muziejuose, archyvuose saugomų nuotraukų parengė Lietuvos kultūros tyrimų instituto Sakralinio meno paveldo skyriaus darbuotoja dr. Skirmantė Smilingytė-Žeimienė.

Skaityti daugiau...

Antrasis vasaros mėnuo molėtiškius žada džiuginti ne tik Valstybės dienos minėjimais, kurių gausu bus kiekvienoje seniūnijoje, bet ir kitomis vasariškomis šventėmis. Tiesa, jų nebus tiek daug ir tokių didelių, kaip praėjusį mėnesį, tačiau kur nueiti ir ką pamatyti norintys tikrai suras. Molėtų viešosios bibliotekos Vaikų skaitykla pakvies į skaitymus netradicinėje erdvėje „Aš – lietuvis“ , čia vyks ir Interaktyvios knygos „Rainiuko Pikselio kelionės po Lietuvos miestus“ pristatymas.

Skaityti daugiau...