Gegužės 12-osios seminaras, įvykęs Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės –Bitės viešojoje bibliotekoje, parodė, kad tas veidas labai įvairus amžiaus ir veiklų prasme. Regis, kraštotyra niekada niekur nebuvo išėjusi tik iš Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių bibliotekos, nes Audronė Berezauskienė, bibliotekininkė, bibliografė, kultūros organizatorė ir kraštotyrininkė, pasirūpino, kad čia gyvuotų kraštotyros draugija. Šiuo metu ji vienija 60 narių, o visi, dalyvavę seminare Panevėžyje, dirbantys su kraštotyra, bus kviečiami ir į draugijos pasibuvimus - bent jau kartą per metus.

Skaityti daugiau...

Molėtų kultūros centras ir seniūnijų renginių organizatoriai susibūrė naujai iniciatyvai - "Išlaisvink meną savyje". Tai reikėtų suprasti kaip bendrystės, pagalbos vienas kitam rengiant, organizuojant  gyventojams ir jų svečiams sambūrius seniūnijose.

Skaityti daugiau...

Praėjusio šeštadienio rytmetį  ant Vilniaus gatvėje esančio pastato sienos, prie pat centrinės miesto aikštės, darbavosi meno laboratorija „Kiaurai sienas“.  Prieš keletą metų ją įkūrusi menininkė ir restauratorė Lina Šlipavičiūtė - Černiauskienė yra neabejinga sienoms.

Skaityti daugiau...

Jau šeštadienį Molėtai ruošiasi pasitikti šeimų savaitgalį – ne tik laukiama gausaus būrio keliautojų, bet ir pristatomi specialūs kelionių pasiūlymai šeimoms bei žvaigždinėtojams.
Mažų keliautojų dideliems įspūdžiams. Ne vienerius metus pasitikdama keliautojus Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro komanda įsitikino – mažieji keliautojai yra vieni smalsiausių. Neatsitikinai šiais metais dar didesnis dėmesys, nei iki šiol, skiriamas šeimoms, kurios keliauti kviečiamos kartu su nauju krašto personažu – žuvyte Mole.

Skaityti daugiau...

Nors ir labai lietingą balandžio 23 d. prie Valiulio akmens (Alantos sen.) susirinko gausus Alantos-Molėtų-Žibėčių-Kaniukų bendruomenių sambūris. Visų dėmesys buvo skirtas Valiulio akmeniui - gamtos, archeologijos, mitologijos paminklui, tūnančiam ūksmingame Gojaus miške. Prie jo Alantos dvaro bendruomenės (pirmininkė Margarita Jankauskienė) iniciatyva pastatyti du stendai su informacija apie Valiulio akmenį bei apylinkes, sutvarkytas takas ir aplinka.

Skaityti daugiau...