Suginčių pagrindinėje mokykloje atidaryta  senų tarpukario Lietuvos fotografijų paroda “Iš senelių albumo”. Paroda skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metams. Prie jos parengimo prisidėjo  mokyklos mokiniai ir jų tėveliai bei mokytojai. Jie ieškojo savo senelių albumuose senų fotografijų ir jas aprašė patys arba papasakojo istorijos mokytojai Anželikai Laužikienei.

Skaityti daugiau...

Prieš kurį laiką į rajono literatūros klodus naujai įsiliejo dar viena Molėtų rajono literatų brolijos knyga – „Upės akmenėliais“. Apie naująjį leidinį kalbinta jo iniciatorė, rajono kuriančių žmonių kuratorė Molėtų viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Nijolė Stančikienė sakė, kad pernai metais Molėtų literatų brolija minėjo 25 metų rajono literatų brolijos vardo suteikimo ir 20 metų, kaip įregistruotos visuomeninės organizacijos, jubiliejus, kurių paminėjimui ir buvo sumanyta išleisti knygelę.

Skaityti daugiau...

Pastaruoju metu Lietuvos etnokosmologijos muziejus Kulionių kaime tampa kultūrinių renginių oaze, priglaudžiančia įvairaus skonio, tematikos ir pobūdžio kultūrinius renginius. Po savotiškai praūžusio šalyje žinomo atlikėjo V. Bareikio koncerto, praėjusį ketvirtadienį Etnokosmologijos muziejaus kupole glaudėsi Molėtų krašto jaunųjų muzikų vakaras.

Skaityti daugiau...

Pavasarinė ir velykinė paroda sekmadienį atidaryta Molėtų parapijos namuose sukvietė didžiulį būrį lankytojų, atėjusių pasigrožėti šia įspūdinga margučių ekspozicija. Kelių šimtų margučių autores - sertifikuotas trijų kartų amatininkes Antaniną Tumėnienę, jos dukrą Odetą Tumėnaitę - Bražėnienę, anūkę Adelę Bražėnaitę pristačiusi Molėtų "Caritas" vadovė Aurelija Lukošienė, pasidžiaugusi įspūdinga ekspozicija, sakė, kad šiais meno kūriniais bus galima grožėtis iki balandžio14 dienos.

Skaityti daugiau...

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetis gražiomis iškilmėmis jau paminėtas ir dar bus minimas visus šiuos metus visoje šalyje. Šventinių renginių pynė nupinta ir Molėtų rajone. Valstybinės atkūrimo šimtmečio simboliu tapo ir kultūros paveldas.
-Mums visiems svarbu pažinti savo krašto istoriją, kultūrą ir paveldą. Tai liudija ir tautiškos giesmės žodžiai: „Iš praeities Tavo sūnūs/Te stiprybę semia.“ Molėtų rajone išlikusi praeitis - gausus kultūros paveldas, simbolizuoja  stiprybę, liudija Valstybės kūrimąsi, kovas už Nepriklausomybę, - kalbėjo Molėtų rajono savivaldybės administracijos architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė paveldosaugininkė Nijolė Stalnionienė.

Skaityti daugiau...