Neiššsigandę prasto oro aktyviausi dubingiškiai kovo 11 dieną rinkosi paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Sudalyvavę šv. Mišiose, vyrai sėdo prie šachmatų lentų. Čia įsivyravo tokia tyla, kad buvo girdėti tik laikrodžių tiksėjimas.

Skaityti daugiau...

Kovo 11-ąją, besirinkdami pirmiausia  į Molėtų rajono Kazio Umbraso literatūrinės premijos konkurso rezultatų aptarimą,  galėjo apžiūrėti iš Melburno, iš Gabrieliaus Žemkalnio archyvo Molėtų viešojoje bibliotekoje eksponuojamą fotografijų parodą, pasilabinti su kolegomis,  pasisveikinti su švente.

Skaityti daugiau...

Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka,  pirmoji iš kultūros įstaigų, pakvietė savo lankytojus  į Kovo 11-ąjai skirtą renginį – fotografijų parodos „Kiek rovė – neišrovė, kiek skynė – neišskynė“ pristatymą jau ketvirtadienio vakarą. Taip, matyt, tegalėjo atvykti josios iniciatorius – Lietuvos literatūros, archyvo ir meno direktorius Juozapas Blažiūnas ir jo studentės. Juozapas yra ir Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto Skaitmeninių kultūrų ir komunikacijos katedros docentas, daktaras,  į  mokslinių interesų grupę   įsitraukęs ir parodų kuratorystę.

Skaityti daugiau...

Molėtų krašto muziejaus erdvėse  - tikra Molėtų krašto menininkų šventė. Mat čia eksponuojama kraštiečių neprofesionalų sukurti meno dirbiniai: įvairiausių šakų – nuo tapybos iki fotografijos, nuo juostų pynimo iki odos dirbinių, nuo keramikos iki mezginių, nuo sodų, puošiančių muziejaus svetainę, iki siuvinėtų staltiesių ir paveikslų, nuo juvelyrikos iki margintų skarelių, nuo keramikos iki lėlių...

Skaityti daugiau...

Šventinį savaitgalį bandė sudrumsti gamta, gal kai ką ir sulaikiusi namuose, neleisdama sudalyvauti tradiciniuose mūsų krašto žmonėms skirtuose renginiuose seniūnijose ar Molėtuose, bet šventinė nuotaika vis tiek bent trumpam apglėbė visus...

Skaityti daugiau...