XXI –oji respublikinė tradicinio siuvinėjimo stovykla „Žaliasis laumžirgis“ šįkart buvo paženklinta netektimi. Jos išvakarėse buvo laidojamas net 25-erius metus vadovavęs Molėtų rajono tautodailininkams LOR gydytojas, homeopatas, Lietuvoje žinomas ir dėl netradicinių gydymo būdų – Vytautas Bikneris. Eilę metų šios stovyklos narės lankydavosi ir daktaro namuose, susipažindavo su jo medžio drožyba ir kitais menais, grožėjosi kaktusų ir perkūnropių kolekcijomis bei  retais augalais jo sodyboje.

Skaityti daugiau...

Kaip jau yra tapę įprasta, kiekvieną šios vasaros ketvirtadienį vasaros koncertų cikle „Skambantys vakarai“ miesto ežero pakrantę užpildo muzika. Praėjusį ketvirtadienį muzikos instrumentai tylėjo – molėtiškiai girdėjo vokalinės aranžuotės kūrinius. Juos atliko ne tik mūsų krašte, bet ir Lietuvoje žinomas, daugelio tarptautinių konkursų laureatas Molėtų kultūros centro mišrusis vokalinis ansamblis „A Cappella“.

Skaityti daugiau...

Šiandien Naujasodyje prasideda respublikinė tradicinio siuvinėjimo stovykla "Žaliasis laumžirgis" tema "Siuvinėtos aukštaitiško tautinio kostiumo detalės". Pernai jubiliejinės stovyklos metu apgalvota ir pribrandinta idėja įsitvirtins šiųmetinės stovyklos planuose, sukviesdamos ne tik kasmet atvykstančias tradicinio siuvinėjimo amatininkes iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Ukmergės, Utenos, kurios pasiruošusios pirmą kartą atvykstančioms padėti, tarp jų penkioms mamoms su šešiomis dukromis, bei gausiam būriui mokyklinio amžiaus mergaičių iš Molėtų progimnazijos, Inturkės pagrindinės ir Joniškio vidurinės, Rokiškio miesto mokyklų, ketinančioms sužinoti teorinius ir praktinius dalykus. Šiemet įvyksiančioje XXI-oje tradicinio siuvinėjimo stovykloje dalyvaus dvidešimt aštuonios siuvinėtojos.

Skaityti daugiau...

Šią vasarą prie pat sienos su Latvija įsikūręs Ilzenbergo dvaras taps Aukštaitijos krašto kultūros centru. Šiemet dvare koncertuos du Lietuvos muzikos milžinai – popmuzikos atlikėjas Marijonas Mikutavičius bei tarptautiniu lygiu pripažintas akordeonistas Martynas Levickis.
Dvariško gyvenimo tradicijas puoselėjantis Ilzenbergo dvaras ir toliau plečia savo kultūrinės veiklos repertuarą. Prieš porą metų dvaro amfiteatre pasirodė atlikėja Jurga Šeduikytė bei gyva lietuviškos scenos legenda Andrius Mamontovas, šiemet šį sąrašą papildys dar dvi muzikos žvaigždės.

Skaityti daugiau...

Praėjusį ketvirtadienį Pastovio pakrantėje esančioje stilizuotoje scenoje ant vandens skambėjo Luokesos krašto liaudiškos muzikos kapelos „Luokesa“ melodijos. Vadovės Valės Umbrasienės sutelkti dainai ir muzikai kapelos dalyviai vėjuotą vakarą koncertavo grupelei atėjusių žiūrovų, kurie jau tampa nuolatiniai skambančių ketvirtadienių lankytojai ir gerbėjai, bei tiems, kurie koncertą stebėjo ir girdėjo savo kiemuose.

Skaityti daugiau...