Semeniškio kaimas Alantos seniūnijoje jau buvo žinomas 1812 metais, o prieš šimtą metų jame tegyveno 12 gyventojų. Kas žino, gal kaip tik vieni jų ir buvo tie žemdirbiai, kurių palikuonys ir šiandien saugo protėvių tradicijas.  Viena jų – Loreta Guobytė, prieš keletą metų pradėjusi rišti šiaudinius sodus.
„Tuoj pažiūrėsiu, kaip teisingai vadinasi senelių kaimas, o tai mes tarmiškai visaip jį vadinam“, -sako Loreta Guobytė, Molėtų rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistė, dirbanti su savininkų žemės sklypų projektais, todėl įpratusi prie tikslumo.

Skaityti daugiau...

Prieš kurį laiką rašėme, kad muziejininkas Jonas Vaiškūnas yra vienas iš kandidatų gauti Nacionalinės Jono Basanavičiaus premiją. O praėjusią savaitę paskelbta, kad komisijos sprendimu 2022 metų premija būtent ir skirta molėtiškiui muziejininkui - „už išskirtinį indėlį tyrinėjant ir puoselėjant etnoastronomijos žiniją, už įvairiapusį ir patrauklų etninės kultūros aiškinimą, viešinimą, tradicinių kalendorinių švenčių rengimą“.

Skaityti daugiau...

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos projektas „Literatūros ir kino dienos“ , kuruojamas Elenos Pažemeckaitės, ne kartą į Molėtų viešąją biblioteką buvo pakvietęs išskirtinių asmenybių. Viena jų – žinoma dainininkė Giedrė Kaukaitė-Žebriūnienė, Molėtų bibliotekos konferencijų salėje kartu su Elena Pažemeckaite ir aktore Asta Preidyte pristačiusi savąją atsiminimų knygą „Mano Eldoradas“.

Skaityti daugiau...

Neeilinę savo gyvenimo sukaktį – 100 – ąjį gimtadienį alantiškė Valentina Keragalvienė lapkričio 24 dieną paminėjo Molėtų ligoninės slaugos skyriuje. Jau daug metų apgaubta mylimos krikšto dukros Giedrutės rūpesčiu, meile ir šiluma, senolė į ligoninę pateko prieš kurį laiką. „Atvykome pasistiprinti ir važiuosime namo,“ – besidžiaugdama gerėjančia krikšto mamos sveikata kalbėjo pas jubiliatę „Vilnį“ palydėjusi Giedrė Ulčickienė.

Skaityti daugiau...

Pirmadienį, lapkričio 28 d., prasideda „Gerumas mus vienija“ akcija, kurią Lietuvos Caritas rengia jau 25 metus iš eilės. „Gerumas mus vienija“ akcijos metu surinktos lėšos pasitarnaus Molėtų krašto sunkiai besiverčiančioms šeimoms, vienišiems seneliams, nelaimių ištiktiems žmonėms, ligoniams.

Skaityti daugiau...