Toks klausimas, matyt, jau nebeturėtų kilti, nes COVID-19 virusas per metus  pakeitė  buvusią  tvarką visame pasaulyje, bet žmogus tam ir yra žmogus, kad prisitaikytų bet kokioje situacijoje. Todėl, galimas dalykas, kad ir šioje situacijoje, atsisakius vienų dalykų, bus sukuriami kiti. Pavyzdžiui, tradicinė Kaziuko mugė, kaip ir daugelis kitų, vadintų tradicinėmis šventėmis ar renginiais - internete. Vargu, ar tai atstoja tradicinę mugę, savo gyvavimą pradėjusią jau  XVII amžiuje, bet kai kurie amatininkai naudojasi nauja galimybe savo dirbinius  parodyti virtualioje erdvėje.

Skaityti daugiau...

Koronavirusas iš mūsų atima ne tik sveikatą, bendravimo džiaugsmą, darbą, pasitikėjimą, bet ir pagarbą. Pagarbą tiems, kurie kuria ir tvirtina įstatymus, reguliuoja mūsų gyvenimą, nustato kryptis, kuriuo keliu, su kuo ir kada galima eiti. Tiems, kurie prižiūri tų įstatymų vykdymą, kontroliuoja ir... baudžia. Tai itin ryšku tapo dabar, kai visi pavargome nuo nuolat girdimo ribojimo, draudimo, sankcijų...
Galbūt jau nebereikia kalbėti ir dar kartą kiršinti smulkiojo verslo pasaulio, kuriam atimta teisė pačiam saugotis ir saugoti, būti atsakingam už savo verslą ir besinaudojančius jo paslaugomis, tiesiog – jis uždarytas jau keletą mėnesių, duodant pragyvenimui 270 eurų.

Skaityti daugiau...

Prieš porą metų netoli Dubingių  įsigijo žemės ir nusprendė joje kurtis  dizainerė Inga Lukošiūnaitė. Vos tik spėjusi „apšilti kojas“ jai kol kas naujame, bet labai svetingame ir gražiame istorija krašte, Inga nusprendė sukurti kažką gražaus Barboros ir Žygimanto Augusto istorijos motyvais. Netrukus radosi nuostabaus grožio aukso paukščių piešinys, portretai...
Mielai sutikusi susipažinti menininkė, paprašyta prisistatyti, atsakė trumpai: „Esu baigusi interjero dizainerės studijas, tad man labai artima grožio samprata.

Skaityti daugiau...

Prieš 5-erius metus Molėtuose įvyko išskirtinis Žydų atminties maršas. Ta proga  pastatytas įspūdingas paminklas Molėtų žydų holokausto vietoje. Tai - Izraelyje gyvenančio Molėtų žydų palikuonio Tzvi Kritzerio dėka. Organizuojant maršą daug prisidėjo Leonas Kaplanas – dar vienas išlikusių Molėtų žydų sūnus, gyvenantis Vilniuje bei Izraelyje. Per visą pasaulį nuvilnijo žinia apie susitaikymo maršą, kurio influenceriu tapo Molėtuose gimęs rašytojas, nacionalinės premijos laureatas Marius Ivaškevičius. Tik po 75 m. pirmąkart lietuviai su žydais ėjo Žydų mirties keliu sykiu, taip pagerbdami holokausto aukas. Maršo dieną buvo atidarytas Molėtų žydų holokausto vietą paženklinęs žinomo Lietuvos bei Izraelio skulptoriaus Dovydo Zundelovičiaus sukurtas memorialas – bendras antkapinis paminklas. Skulptorius savo darbą atliko nemokamai, kainavo medžiagos, transportavimas, pastatymas.

Skaityti daugiau...

Į „Vilnies“ redakciją paskambinęs Giedraičių krašto gyventojas teiravosi, kaip užsisakyti ir gauti POLA kortelę, su kuria nuo šių metų sausio 1 dienos taikomos 80 proc. nuolaidos transporto paslaugoms. „Vilnies“ skaitytojas teiravosi, kaip šią kortelę gauti tokiu atveju, kai gyvenama kaimiškoje vietovėje ir neturima galimybės naudotis internetu.

Skaityti daugiau...