Su Maryte Gudėniene planavau susitikti, kad pakalbėtume apie poeziją, o susitikome mudvi šalia gydytojo Alberto Ivaškevičiaus kabineto, tad ir pokalbis daugiau sukosi apie kasdienybę ir gyvenimiškas ligas. O jos, kad ir kaip vieniems būtų keista, o kitiems linksmai priimtina – užkoduotos Lietuvių kalbos draugijos ir Lietuvių kalbos instituto bei „Lietuvos žinių“ skelbtuose  „Metų žodžio“ ir „Metų posakio“ rinkimuose. Jei jau susitikome Molėtų ligoninės koridoriuose, tai pirmiausia, manau sau, reikia išsiaiškinti, ar mano pašnekovė nėra „akla veryganė“. Mat internetiniame balsavime metų žodžiu buvo išrinktas VERYGANAS.

Skaityti daugiau...

Tai, kad Molėtų viešojoje bibliotekoje neseniai lankėsi Lina Žutautė, o dabar ir Rimantas Kmita - davė peno gandams: lyg būtų koks suplanuotas Šiaulių menininkų desantas  Molėtams... Deja, tai tik paprasčiausias sutapimas, maloniai nustebinęs jaunuosius bibliotekos lankytojus, o dabar ir Abonemento skaitytojus. Neveltui  vyr. bibliotekininkė Daiva Šilinskaitė, pristatydama vakaro svečią, tikslinosi, kas gi jis esąs: mokslininkas, poetas, sportininkas, rašytojas... "Net nežinau, kas sau esu: truputį poetas, truputį rašytojas, truputį sportininkas..." - sakė Rimantas Kmita. Buvęs Šiaulių 16-osios mokyklos mokinys, Klaipėdos universiteto absolventas, Klaipėdos ir Vilniaus universitetų dėstytojas, Šiaulių "Vairo" regbio žaidėjas.

Skaityti daugiau...

Iki šiol dauguma molėtiškių Valentiną Janušienę pažinojo kaip informatikos ir braižybos mokytoją Molėtų gimnazijoje, o šiandien ji - savanorė Molėtų r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Aštuoniolika metų dirbusi mokytoja, mokanti bendrauti su jaunimu, besidominti naujomis  technologijomis ir mielai savo įdirbiu besidalinanti su kitais - tokią ją, savanorę, buvo galima išvysti skaitmeninės savaitės metu bibliotekos Informacijos skaitykloje. Vienas iš tikslų, kuriuos ji išsikėlė sau, buvo tai, jog reikia paskleisti žinią, jog Molėtų biblioteka turi naują, gerą ir brangią kompiuterinę įrangą, kurią reikia kuo greičiau "paleisti į  darbą", nes po poros gerų metų ji jau bus pasenusi...

Skaityti daugiau...

Sušilus orams, tai vienur tai kitur jau pasigirsta ir motociklų burzgesys. Galbūt labiausiai šilumos ir naujojo sezono pradžios laukia baikeriai. Molėtuose jau daugelį metų veikiantis ir nemenką dalį renginių savo dalyvavimu paįvairinantis baikerių klubas „Molmoto“ šiemet sezoną atidarė netradiciškai – klubo vadovo Gedimino Putvinsko siūlymu buvo surengta kelionė į Latviją... autobusu.

Skaityti daugiau...

Susitikti su pašnekove Jolanta Liubeckaite, kurią visažinė Google įvardina Molėtų rajono politine bei visuomenės veikėja, tapo bene iššūkiu. Kone visą mėnesį  derinusios pokalbio dieną ir valandą, mudvi pagaliau susitikome neutralioje aplinkoje – „Senojoje užeigoje“. Regis, Jolanta čia turi savo „kamaraitę“. Tik, sako, nelabai patinka jai tos senovinės nuotraukos su Molėtų žydais, kabančios ant sienų. „Jų tai nėr, o mes čia valgom...“ Suviliojo Jolantos pamėgtas bulvių plokštainis su spirgučiais. Tik paskui supratau, kodėl. Taigi Jolanta gimusi Vėdarų kaime! – nusišypsojau pati sau.

Skaityti daugiau...