Molėtuose gimusi ir augusi Iveta Svilainytė, išgarsėjusi projekte „X Faktorius“, birželio mėnesį debiutavo su pirmąja savo lietuviškos kūrybos daina. Naujasis jos ir kolegos Roko Yan kūrinys „Vasaros mažai“, kaip jie patys sako, skirtas visiems, kuriems yra tekę patirti vasarišką meilę ar susižavėjimą, o muzikinis klipas nukelia mus bent mintimis ir į nostalgišką pajūrį.

Skaityti daugiau...

Ar kada nors svajojote nors trumpam persikelti į praeitį ir pamatyti bei pajausti Lietuvos dvasią 16-ajame amžiuje? Tai buvo itin svarbus permainų metas mūsų valstybei. Iš legendomis apipinto, gūdžiomis giriomis bei pagonišku žiaurumu gąsdinančio krašto pamažu virtome modernia, kultūringa bei pilnaverte šalimi visai vakarų Europai. To nebūtų buvę įmanoma pasiekti be protingų, įžvalgių bei tvirtos rankos valdovų (-ių). Viena iš jų buvo „moteris, gimusi valdyti vyrus“, Lenkijos karalienė bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) kunigaikščio Žygimanto Senojo žmona, ambicingoji Bona Sforca. Šiaurės Italijoje gimusi, įgijusi puikų europietišką išsilavinimą valdovė skatino ekonomikos bei teisės reformas ir itin prisidėjo prie Renesanso kultūros sklaidos Lietuvoje.

Skaityti daugiau...

Į nuošalų Kameniškio kaimą (Alantos s.) per laukus vingiuojantis keliukas, atrodytų, ir baigiasi laukuose ant kalniuko – kitokio, nes tik ant jo pakilus atsiveria vaizdas į medžių paunksmėje prisiglaudusią sodybą, pasitinkančią rožynais, mažučiu tvenkiniu, ne vieną dešimtmetį skaičiuojančiomis senomis obelimis... Pro jas takeliu atskubėjusi sodybos šeimininkė Jolita Bugailiškienė pasakojimą apie savąjį rožių ūkį, gyvenimą kaime  pradeda ant kalniuko, kuris pasitinka netradiciškai po kalvą pažirusiomis lysvėmis, lyg labirintu, lyg gėlių dėlione...

Skaityti daugiau...

Vasaros šeštadienį  mūsų gimtinėje pasijutom laukiami:  kelelis lygus lygus, todėl juo  važiavom ,,kaip per stalą“, o gražiai nušienautas Kryžių kalnas švietė iš toli. Prie Atminties akmens pamerkta lelijų puokštė, pasodinta ryškiaspalvė surfinija.  Supratom – naujasis seniūnas Vilius Nalivaika pasirūpino ir keleliu, ir kalneliu. O gėlėmis – piliakiemiškė Genutė Kavoliūnaitė,  kartu su sese Janina ir mama Prane yra  bene ištikimiausios visų mūsų sumanymų dalyvės ir aktyvios padėjėjos.

Skaityti daugiau...

Po pandemijos pertrauktos kasmetinės tradicijos praėjusį šeštadienį Dubingiuose vėl buvo surengtos Giminių dienos. Šiuokart gausius Simunčių giminės atstovus sukvietė Rimantas Šikas ir giminės senolių sodybvietėje įsikūrusi Jana Kavaliauskienė. Į susibūrimą atvyko apie 50 artimų ir tolimesnių giminaičių iš Vilniaus, Naujosios Akmenės, Alytaus, Šiaulių, o vienos Simunčių šakos atstovai nepasivargino atkeliauti net iš Lenkijos.

Skaityti daugiau...