Videniškių vienuolyne – istorijos, kultūros ir meno lopšy, kur įsikūręs muziejus, veikia profesionalių menininkų darbų paroda „Angelai“.  Daugumos kūriniai sukurti per karantino laikotarpį. Skirtingi autoriai savo amžiumi, profesiniu įdirbiu ir kūrybos  stiliumi, verčia stabtelti  ir iš arčiau susipažinti su jų pamatytais angelais.  Jei vienam  angelu gali būti močiutė, tai kitas  angelus gali pamatyti savo  vaikuose...

Skaityti daugiau...

Sakysite, kad  muškietininkų laikai  buvo XVII a. Prancūzijoje, o XXI a. koronaviruso pandemija išplito kone visame pasaulyje, tad kas gi čia bendro? Pats faktas, kad Molėtų rajone yra keturi vairuotojai, gabenantys namo parvykstančius lietuvaičius karantinuotis, pamėtėjo mintį apie muškietininkus, kuriems svarbiausia buvo pareiga ir draugystė. Draugystė draugyste, bet  pareigos ir atsakomybės jausmas  šiuo laikotarpiu turbūt būna svarbiausias. Algis Rakauskas ir būtų  vienas iš tų  „ muškietininkų“, kuriam galėtum  „prikabinti“ visus keturis jų vardus, nes per gyvenimą yra sukaupęs ir nuotykių, ir patirčių, ir išminties, ir greičiausiai pats yra skaitęs Aleksandro Diuma romaną.

Skaityti daugiau...

Prie daugiabučių namų žydinčios gėlės, puoselėjami gėlynai - nedažnas reginys. Mat šios erdvės lyg ir visų, lyg ir niekieno... Įprastai gėlynus prie daugiabučių namų dažniausiai puoselėja pirmuose aukštuose gyvenantieji, kurių rūpesčiu pražydusios gėlės džiugina visus gyventojus. Apie gėlyną prie daugiabučio namo Molėtuose, Vilniaus gatvėje, papasakojo į redakciją paskambinusi „Vilnies“ skaitytoja Bronė. Pašnekovė sakė, kad akį džiuginanti žaluma, žiedai ir nedidelis gėlynas prie daugiabučio namo atsirado su naujais gyventojais.

Skaityti daugiau...

Kiekvieno žmogaus gyvenime visada būna pirmas kartas. Pirmas oro gurkšnis, pirmas žingsnis, pirmas šaukštas, pirma meilė, bučinys, pirma netektis... Ir taip galima priskaičiuoti šimtus tų „pirmų kartų“...  O svarbiausia, kad tas pirmas kartas gali nutikti bet kuriame amžiaus tarpsnyje. Apie tai ir šnekučiavomės su Girsteitiškio bibliotekininke, bendruomenės pirmininke Jolanta Andrukoniene.
Visos rajono bibliotekininkės, o per jas ir kiti rajono gyventojai, nekalbant jau apie Girsteitiškį, žino, kad Jolanta Andrukonienė yra tortų kepėja. O kada ji pati iškepė pirmąjį tortą? „Gal 11 ar 12 klasėj, – sako pusamžė moteris, pridūrusi, jog jau tuomet buvo pirmieji Alantos vidurinės mokyklos moksleiviai, turėję baigti ne vienuolika, o dvylika klasių. - Tai, va, ir čia pirmas kartas“, – juokiasi buvusi alantiškė J. Urbonavičiūtė.

Skaityti daugiau...

Sako, per šimtą metų gimsta ir užauga keturios žmonių kartos, bet jų visų atstovams retai kada pasiseka susėsti prie bendro stalo. O štai Rita Vileišytė-Bagdonienė, Lietuvos Nepriklausomybės Vasario 16-osios Akto signataro  Jono Vileišio dukra, iš JAV į Lietuvą buvo atskridusi minėti savojo 100-ečio jubiliejaus. Gimtadienio šventėje Vilniaus senamiestyje dalyvavo daug sveikintojų, tarp kurių buvo ir Molėtų krašto muziejaus direktorė Viktorija Kazlienė, padovanojusi jubiliatei pačios rengtą knygą „Molėtai 1918-2018“. Molėtų viešosios bibliotekos vardu poniai R. Vileišytei- Bagdonienei sveikinimą buvo išsiuntusi  ir Nijolė Stančikienė, kuruojanti Molėtų literatų veiklą ir kurios bendrų paskatų su Lietuvos radijo žurnaliste, kraštiete Vita Ličyte dėka, audiogidas Girsteitiškio dvaro vietomis atsirado ir Molėtų bibliotekos svetainėje... 

Skaityti daugiau...